ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7541174
*
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:35:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 01:07:53
1
100 kr
21/4 10:25:49
2
150 kr
21/4 12:40:37
3
300 kr
21/4 22:45:29
4
300 kr
21/4 22:45:55
4
400 kr
22/4 23:22:42
2
400 kr
22/4 23:23:04
2
450 kr
23/4 19:21:10
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 01:07:53 | 1 | 100 kr |
21/4 10:25:49 | 2 | 150 kr |
21/4 12:40:37 | 3 | 300 kr |
21/4 22:45:29 | 4 | 300 kr |
21/4 22:45:55 | 4 | 400 kr |
22/4 23:22:42 | 2 | 400 kr |
22/4 23:23:04 | 2 | 450 kr |
23/4 19:21:10 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14